Współpraca

plan fit sl mps fensi
ajwers kontrast
pasjonatica fregata moya
moya fensi logotyp sds
moya Starostwo mk
akant dajar
prob
warsztat mody 

 

 

 

 

Patronat medialny

 


tv max
tygodnik miasto
nasze miasto

nasze miasto

 KOSZALINinfo

 

Partnerzy


MOPS
StarostwoPowiat Koszaliński
kultura

One Billion Rising

Fakty Tygodnik Koszaliński, numer 126 na 7 stronie - znajdziecie Info o Ivencie Nazywam się Miliard - Fakty Tygodnik Koszaliński

Najpierw w Mielnie, później w Koszalinie pokażemy solidarność z ofiarami przemocy seksualnej. One Billion Rising odbędzie się już po raz 5.

- W akcji Nazywam się Miliard Koszalin uczestniczy od samego początku. Najpierw tańczyłyśmy przed gmachem biblioteki , potem przed Politechniką. Teraz, po raz trzeci, zatańczymy przed koszalińskim ratuszem. Jak również na zlocie morsów w Mielnie. W tym roku będzie tak samo. Akcja co prawda odbyć powinna się 14 lutego, ale my tańczymy przedpremierowo już w najbliższy weekend - wyjaśnia Dorota Chałat, koordynatorka akcji One Billion Rising w Koszalinie.

Przez ostatnie tygodnie koszalinianki pod okiem Katarzyny Głuch szlifowały układ Break the Chain.

- Dla jednych to prosty układ dla innych - dość skompilowany. Ale nawet jeśli ktoś nie był na próbach, i tak zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, o doping, a nawet sam fakt bycia z nami w tym dniu też się liczy. Można też obejrzeć film na Youtbue, samemu poćwiczyć - dodaje koordynatorka.

Również w tym roku do grupy przyłączyli się koszalińscy zumbowicze z Zumba Team z Mariuszem Koperskim. Możemy więc liczyć na krótki maraton zumby.

Tegoroczna akcja ma zwrócić uwagę na problem gwałtów na randkach.

- Musimy uświadamiać zarówno młode dziewczyny, jak i chłopców, bo to przede wszystkim oni są sprawcami gwałtów. Jeśli uczyli byśmy ich od początku, że „nie” oznacza „nie”, problemu by nie było - uważa nasza rozmówczyni.

Na próby przychodzi łącznie ok. 50 . kobiet, ale jaka frekwencja będzie na samym występie, trudno powiedzieć. Co roku grupa otrzymuje wsparcie od prezesa KSM Na Skarpie, który udostępnia im sale do prób.

- Cieszę się bardzo, że w tym roku trafiło do nas wiele nowych twarzy. Akcja się też rozrosła i odbędzie się również w Kołobrzegu, Sławnie, Bobolicach oraz Biesiekierzu. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału panów - podkreśla Dorota Chałat.

To nie koniec działań radnej Chałat. Zaraz po One Bilion Rasing „doszlifowywana” będzie manifa - Międzynarodowy Strajk Kobiet, przewidziany na 8 marca.

- Przyłączyłyśmy się do akcji międzynarodowego strajku kobiet 8 marca. Planujemy przejść spod pomnika Piłsudskiego na Rynek Staromiejski o godzinie 17 - zapowiada organizatorka.

- W ten sposób będziemy chcieli między innymi sprzeciwić się odebraniu dotacji organizacjom pozarządowym zajmującym się pomocą kobietom dotkniętym przemocą czy ośrodkom pomocy niepełnosprawnym. Nie zgadzamy się również na kolejną próbę wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji oraz znaczne ograniczenie środków antykoncepcyjnych. Mamy dość ignorowania i spychania spraw kobiet na dalszy plan. W kwietniu zaś planowany jest 5. Koszaliński Kongres Kobiet.

Szczegóły
One Billion Rising, 11 lutego, godz. 15, Rynek Staromiejski

 źródło

 

„Sprzeciw wobec przemocy daje ogromną satysfakcję”


Rozmowa z koszalińską radną Dorotą Chałat – pełnomocniczką regionalną Kongresu Kobiet. - przejdź do artykułu

Koszalin zatańczy po raz piąty One Billion Rising- Nazywam się Miliard - obejrzyj film z prób

Organizatorzy

 

kobiety dla polski

kobiety dla polski

Matronat

kobiety dla polski

 

Partner Strategiczny

ck 105

 

Program kongresu

kongres Kobiet

Biuletyn kongresu

program kongresu

 

Zaproszenie

 

 

kongres Kobiet

 

 

 

 

 

zachodniopomorskie Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego
oraz Gminy Miasto Koszalin
koszalin herb