Współpraca

plan fit sl mps fensi
ajwers kontrast
pasjonatica fregata moya
moya fensi logotyp sds
moya Starostwo mk
akant dajar
prob
warsztat mody 

 

 

 

 

Patronat medialny

 


tv max
tygodnik miasto
nasze miasto

nasze miasto

 KOSZALINinfo

 

Partnerzy


MOPS
StarostwoPowiat Koszaliński
kultura

II Wykład - Robert Biedroń - Żarty się skończyły. Polki są wkurzone

Działacz społeczny, aktywista LGBT i polityk. W 2001 roku współzakładał Kampanię Przeciw Homofobii, najważniejszą polską organizację zajmującą się sprawami osób LGBT. Politycznie był zawsze związany z lewicą: najpierw z SdRP, potem SLD i ostatnio z Twoim Ruchem. W 2011 roku został wybrany do Sejmu, gdzie został uznany za jednego z najbardziej pracowitych posłów. W listopadzie 2014 roku został pierwszym jawnym gejem w Polsce zaprzysiężonym na prezydenta miasta, zdobywając blisko 60 proc. głosów i wzbudzając wielkie zainteresowanie nie tylko polskich, ale i zagranicznych mediów. Od 6 grudnia 2014 r. jest oficjalnie prezydentem Słupska

W wywiadzie dla dziennikarki Magdaleny Łyczko w odpowiedzi na pytanie- Co jest dzisiaj przejawem szacunku wobec kobiet?- odpowiedział:
"Po pierwsze, partnerstwo. Wspieranie ich w podejmowaniu niezależnych decyzji dotyczących ich życia, pracy, rodziny. Aktywny udział w działaniach na rzecz zmiany prawa, które cały czas dyskryminuje kobiety i ogranicza ich możliwości samorealizacji. W takie działania może włączyć się naprawdę każdy. Z kolei szacunkiem polityków i polityczek dla kobiet byłaby poprawa, a przynajmniej pozostawienie obecnych regulacji dotyczących przerywania ciąży. Wyrazem ich szacunku byłoby wprowadzenie stałego finansowania leczenia niepłodności metodą in vitro. Wyrazem ich szacunku, i dla kobiet, i dla dzieci, byłoby zainwestowanie w sieć żłobków i przedszkoli. Współcześnie okazywanie szacunku kobietom nie może ograniczać się do przepuszczania ich w drzwiach czy całowania w rękę. To muszą być realne działania. Oprócz zmiany prawa ważna jest także zmiana mentalności, języka i zachowań. Refleksja nad tym, w co zostaliśmy wtłoczeni od dzieciństwa. W stosunku do swoich partnerek, matek, sióstr, przyjaciółek powinniśmy na co dzień zmieniać rzeczywistość naszymi wyborami i zachowaniami: dzielić się obowiązkami domowymi, opieką nad dziećmi, traktować równo z naszymi ambicje kobiet, traktować z szacunkiem ich działania w sferze publicznej. Demokracja bez kobiet nie jest demokracją, tak jak całowanie po rękach nie do końca jest okazywaniem szacunku.
Robert Biedroń (fot. Jacek Marczewski/Agencja Gazeta)

Organizatorzy

 

kobiety dla polski

kobiety dla polski

Matronat

kobiety dla polski

 

Partner Strategiczny

ck 105

 

Program kongresu

kongres Kobiet

Biuletyn kongresu

program kongresu

 

Zaproszenie

 

 

kongres Kobiet

 

 

 

 

 

zachodniopomorskie Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego
oraz Gminy Miasto Koszalin
koszalin herb