Współpraca

plan fit sl mps fensi
ajwers kontrast
pasjonatica fregata moya
moya fensi logotyp sds
moya Starostwo mk
akant dajar
prob
warsztat mody 

 

 

 

 

Patronat medialny

 


tv max
tygodnik miasto
nasze miasto

nasze miasto

 KOSZALINinfo

 

Partnerzy


MOPS
StarostwoPowiat Koszaliński
kultura

Panel 1

Moderatorka I panelu

iwona chmura rutkowskaDr Iwona Chmura-Rutkowska - pedagożka i socjolożka.

Pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Socjologii Edukacji na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Członkini Rady Programowej Interdyscyplinarnego Centrum Badań nad Płcią i Tożsamością Kulturową UAM oraz wykładowczyni Gender Studies na UAM ( www.gender.amu.edu.pl ).

Naukowo zajmuje się krytyczną analizą codzienności w instytucjach edukacyjnych: w jej jawnym i ukrytym aspekcie, funkcjami i skutkami oraz mechanizmami wykluczającymi i reprodukującymi nierówności edukacyjne i społeczne.

Szczególnie interesuje się problemem psychologicznych i społecznych mechanizmów oraz skutków treningu socjalizacyjnego i praktyk edukacyjnych wzmacniających stereotypy związane z płcią.

Autorka publikacji dotyczących kulturowych i społecznych uwarunkowań kształtowania(się) tożsamości rodzajowej, problemu przemocy oraz krytycznych analiz dyskursu kobiecości i męskości w kulturze popularnej, programach szkolnych i potocznych narracjach.
Współautorka (wraz z dr Joanną Ostrouch-Kamińską) książki Mężczyźni na przełęczy życia. Studium socjopedagogiczne (Kraków 2007) oraz współredaktorka tomu „Historia ludzi. Historia dla ludzi. Krytyczny wymiar edukacji historycznej” (Kraków 2013).

Obecnie realizuje dwa projekty badawcze, finansowane przez Narodowe Centrum Nauki: razem z dr Edytą Głowacką-Sobiech oraz dr hab. Izabelą Skórzyńską na temat nieobecności i stereotypowych wizerunków kobiet w dziejach, w świetle analizy polskich podręczników do nauki historii na poziomie gimnazjalnym oraz na temat rówieśniczej przemocy motywowanej stereotypami i uprzedzeniami związanymi z płcią w codziennych doświadczeniach polskich gimnazjalistów i gimnazjalistek.

Współkoordynuje ogólnopolski interdyscyplinarny projekt badawczy Gender w Podręcznikach ( www.gender-podreczniki.pl ).

Recenzentka i konsultantka do spraw równości rządowego podręcznika dla klas 1-3 „Nasz Elementarz” ( www.naszelementarz.men.gov.pl ).

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

barbara nowackaBarbara Nowacka - działaczka ruchów lewicowych, społecznych i kobiecych.

Absolwentka studiów informatycznych oraz menadżerskich, MBA.
Kanclerz w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, wiceprezeska Fundacji im. Izabeli Jarugi Nowackiej, szefowa Think-Tanku â Plan Zmianâ.

Od 1993 czynna w życiu publicznym, początkowo związana z Federacją na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, potem Unią Pracy i jej młodzieżówką.
W latach 2001-2006 we władzach ECOSY â organizacji młodzieżowej Partii Europejskich Socjalistów, w tym koordynatorka grupy feministycznej.

 

katarzyna piotrowskaKatarzyna Piotrowska - prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, socjaldemokratka i feministka.

Jako prawniczka zajmuje się prawem europejskim i prawem medycznym.
W Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Federacji Młodych Socjaldemokratów od 2006 r.
Była Sekretarz ds. międzynarodowych FMS oraz członkini biura międzynarodowego SLD. Była przedstawicielką FMS w organach statutowych YES (wtedy: ECOSY) „młodzieżówki” Partii Europejskich Socjalistów oraz IUSY (International Union of Socialist Youth).
Reprezentując FMS brała udział oraz prowadziła międzynarodowe panele dotyczące równouprawnienia.

Współpracowniczka Fundacji Friedricha Eberta oraz Centrum Ignacego Daszyńskiego, w ramach których realizuje projekty europejskie mające na celu wzmocnienie współpracy między europejskimi socjaldemokratami, m.in. poprzez współorganizowanie spotkań samorządowców SLD i SPD.

Uczestniczka warsztatów organizowanych przez Fundację Friedricha Eberta dla polityczek z Europy Środkowo - Wschodniej.
Sekretarz Generalna Forum Równych Szans i Praw Kobiet.

 

agnieszka niechajczykAgnieszka Niechajczyk - absolwentka Akademii Morskiej w Szczecinie.

Prowadzi działalność gospodarczą od 2008r. w Koszalinie.
Prowadzę biuro nieruchomości oraz sklepy franczyzowe Mydlarnia u Franciszka.

Prywatnie mama 6 letniej Marceliny i 11 letniego Oliwiera.

Z branżą nieruchomości związana od 15lat. Poza tym aktywnie angażuje się społecznie, silnie wspiera aktywną działalność Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowa, w 2013r. ściśle współpracowałam jako Liderka rejonu Koszalina w Szlachetnej Paczce.

Aktualnie pomaga w rozwijaniu umiejętności żeglarskich dzieci w Jacht Klubie Koszalin.

iwona piatekIwona Piątek - polityczka, przewodnicząca jedynej zdecydowanie sfeminizowanej i zarządzanej przez kobiety partii, działaczka społeczna, socjolożka, przedsiębiorczyni.
A także matka 3 feministów, która doskonale wie jak trudno spełnić jest swoje aspiracje kiedy jest się kobietą.
Wytrwała bojowniczka o lepsze jutro dla kobiet i ich bliskich.
Orędowniczka nowych priorytetów i standardów w polityce takich jak: mądrość, racjonalność, odpowiedzialność i sprawiedliwość.

Zawsze pozostaje wierna sprawie.

dagmara janowiczDagmara Janowicz - filolożka rosyjska i angielska.
Absolwentka podyplomowych studiów „Zarządzanie i marketing” na Politechnice Lubelskiej.

Od 17 lat związana z szeroko rozumianą sprzedażą i marketingiem.
Od 10 lat pracuje na stanowiskach menadżerskich wysokiego szczebla, obecnie Dyrektor Handlowa w Spółce z branży meblowej.

Od 3 lat właścicielka firmy szkoleniowej Amarok Concept.
Certyfikowana Trenerka biznesu i Coach.
Członkini Rady Stowarzyszenia i Rady Programowej Kongresu Kobiet, Pełnomocniczka Kobiet.

Pełnomocniczka Regionalna Kongresu Kobiet z Łodzi.
Współzałożycielka i Prezeska Stowarzyszenia Łódzki Kongres Kobiet, którego głównymi zadaniami są: zapobieganie i przeciwdziałanie wszelkim przejawom dyskryminacji, propagowanie idei równych szans, oraz działania na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn.
Wolontariuszka w łódzkim schronisku dla zwierząt.

 

Organizatorzy

 

kobiety dla polski

kobiety dla polski

Matronat

kobiety dla polski

 

Partner Strategiczny

ck 105

 

Program kongresu

kongres Kobiet

Biuletyn kongresu

program kongresu

 

Zaproszenie

 

 

kongres Kobiet

 

 

 

 

 

zachodniopomorskie Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego
oraz Gminy Miasto Koszalin
koszalin herb